Tutaj powinien być opis

DZIEŃ ZIEMI!

DZIEŃ ZIEMI 🌎❗️
 
W środę 26 kwietnia w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Obchody zorganizowano w formie między klasowych rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiły klasy czwarte, piąte oraz szóste. Uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach:
- quiz wiedzy ekologicznej oraz segregacja odpadów
- wykonanie plakatu pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”
- pokaz eko mody – prezentacja strojów wykonanych z materiałów z recyklingu
- stworzenie ekologicznych transparentów dopingujących uczestników konkursów
 
W części artystycznej pojawiły się wiersze i utwory muzyczne ukazujące piękno „Błękitnej Planety”, w tym piosenka przedstawiająca działania proekologiczne naszej szkoły.
Na uroczystość zaproszono przedstawiciela Koła Łowieckiego „Szron” z Kurzętnika – p. Krzysztofa Piechockiego, który poprowadził prelekcję dotyczącą racjonalnej gospodarki łowieckiej oraz ochrony środowiska.
W związku z realizacją projektu „Aktywni Błękitni” Wód Polskich nie zabrakło również akcentów związanych z wodą.
 
Odbył się konkurs wiedzy pt. „Wody rzeźbiące skały”. Uczniowie otrzymali także 15 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, które zostały wykonane na lekcji techniki w ramach realizacji w/w projektu. Budki zostaną powieszone w pobliskim lesie.
Sponsorami nagród dla uczniów była Rada Rodziców oraz PGW Wody Polskie 👏👏👏🌎