Tutaj powinien być opis

SPEKTAKL" AKTYWNI BŁĘKITNI"

 
Udział uczniów w spektaklu teatralnym
 
Uczniowie klas IV-VII Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos”.
Szkoła w Kurzętniku uczestniczy w projekcie "Aktywni Błękitni", którego organizatorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
 
Szkoły uczestniczące w tym projekcie otrzymały zaproszenie do udziału w powyższym spektaklu poprzez oglądanie streamingu na kanale YouTube.
Spektakl realizowany był w formule teatru forum tzn. , że zaraz po zakończeniu pierwszej części uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy, improwizacji. Dzięki podpowiedziom aktorzy zmieniali fabułę i postarali się pokonać problemy ukazane w spektaklu. Osoby chcące zabrać głos poproszone zostały o wpisywanie uwag na czacie, w przerwie mogli przeprowadzić dyskusje na forum klasy z nauczycielami naszej szkoły.
Każdy uczeń, który zalogował się w serwisie Facebook lub YouTube - poprzez udział w czacie mógł aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Czat był moderowany.
 
W czasie 5 -10 min przerwy, po pierwszej części spektaklu, uczniowie przedyskutowali z nauczycielem na forum klasy swoje pomysły i przekazali je na czacie YT lub FB podczas drugiej improwizowanej części.
Po przerwie wszyscy wrócili na kanał YT, FB i poprzez czat pokierowali losami aktorów.
Przed przedstawieniem uczniowie otrzymali "kartę wiedzy" – czyli co warto wiedzieć przed spektaklem.
Spektakl trwał około 70 minut wraz z naszymi uczniami w spektaklu teatralnym uczestniczyły tez inne szkoły realizujące projekt "Aktywni Błękitni".
 
Przedstawienie i forma przeprowadzenia spektaklu spodobała się uczniom. Nasza szkoła wyczekuje dalszych edukacyjnych akcji Wód Polskich, na które z chęcią zaprosimy dzieci i młodzież z naszej szkoły