Tutaj powinien być opis

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków, które ustanowione zostało w 2001 roku
z inicjatywy Rady Europy. Jest to doskonała okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest znajomość języków obcych.

Uczniowie naszej szkoły również obchodzili to wydarzenie. Jednakże, ze względu na zakaz zgromadzeń, postanowiono w dużej mierze wykorzystać umiejętności technologiczne w celu promocji tego Dnia. Nauczyciele językowcy rozmawiali z uczniami o tym, dlaczego warto uczyć się różnych języków, a także wspólnie przygotowali gazetkę okolicznościową.  W młodszych klasach dzieci miały „sesję zdjęciową” z gadżetami związanymi z Wielką Brytanią. W klasach starszych uczniowie poznawali różne kraje za pomocą rzeczywistości VR i AR. Ponadto, za pomocą aplikacji uczniowie sami tworzyli awatary, a także obrazki 3D z akcentem wybranego przez siebie kraju.

Z okazji Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs z języka angielskiego, który polegał na „ożywieniu” narysowanej przez siebie gry z instrukcjami po angielsku.