Tutaj powinien być opis

NARODOWE CZYTANIE

 

Podziękowanie Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu Balladyny!

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy specjalne podziękowanie oraz okolicznościowy egzemplarz ,,Balladyny” za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W liście czytamy m.in.:

 

Szanowni Państwo!

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego(…). Dziękuję za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć się wspólną lekturą.

Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. Balladyna interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej literatury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości.

Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Duda