Tutaj powinien być opis

WRZESIEŃ – MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

Dnia 25 września uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława  Jagiełły w Kurzętniku uczestniczyli w pieszej wycieczce „ Śladami nowomiejskich pomników”. Uczestnicy upamiętnili  wydarzenia II wojny światowej w powiecie nowomiejskim. Reprezentanci klas 5 – 8 udali się najpierw pod Pomnik pod Nawrą, gdzie wysłuchali historii związanej z tym ważnym miejscem pamięci. Następnie odwiedzili Cmentarz Parafialny na którym w chwili zadumy zatrzymali się przy Krzyżu Głównym poświęconym ofiarom II wojny światowej. Ostatnim miejscem był Pomnik 7 grudnia 1939r. W każdym z tych miejsc uczniowie zapalili symboliczny znicz . W ten sposób uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Ziemi Nowomiejskiej i okolic. Była to lekcja pamięci, szacunku i wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka.