Tutaj powinien być opis

„SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?" - OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

 

   W dniach 24 i 25.09.2020r. w grupach: Żabki, Pszczółki, Jagódki i Muchomorki odbyły się zajęcia z programu edukacyjnego pt: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia.

Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek " EKO" jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" uważnie śledząc proces ich powstawania. Wspólnie utworzyły Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia oraz analizowały jej zawartość. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały swój pakiet edukacyjny.