Aktualności

23 grudnia 2019 11:42 | Aktualności

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY KURZĘTNIK ZA NAMI!

 

W niedzielę 22 grudnia 2019 roku odbył się w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.

W zawodach udział wzięło 92 zawodników z następujących miast: Toruń, Brodnica, Olsztyn, Ostróda, Iława, Lubawa i powiatów: działdowskiego, brodnickiego, ostródzkiego, iławskiego i nowomiejskiego.

Turniej otworzył i przywitał wszystkich gości oraz zawodników wójt gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, następnie głos zabrali: dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagieły Jolanta Paplińska, wicestarosta powiatu nowomiejskiego Jerzy Czapliński i gość honorowy Tomasz Krzeszewski.

Tomasz Krzeszewski - jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych w historii: olimpijczyk z Sydney i Aten, 4-krotny medalista Mistrzostw Europy, 21-krotny medalista Mistrzostw Polski, Międzynarodowy Mistrz Francji, Szwecji i Holandii, obecnie selekcjoner reprezentacji Polski.

Oprócz pamiątkowych autografów i zdjęć, trener dla zwycięscy kategorii kobiety i mężczyźni do 40 roku życia przygotował nagrodę specjalną, a była nią koszulka klubowa „Morliny Ostróda”. Jak później się okazało po ponad pięciu godzinach gry otrzymali je Wiktoria Samsel (kategoria: kobiety) i Filip Deja (kategoria: mężczyźni 2004 - 1979). Selekcjoner również przekazał na licytację  „Julka Rówczyńska - POMÓŻ MI pokonać SMA 1” koszulkę reprezentacji Polski w tenisie stołowym.

Koordynatorem turnieju był Jarosław Roszkowski.                                                       

Patroni medialni: Gazeta Nowomiejska i portal 5set.pl

Turniej został rozegrany w siedmiu kategoriach, poniżej przedstawiamy zawodników z pierwszej piątki:

 

Kategoria: szkoła podstawowa (rocznik 2009 i młodsi/sze/)

Dziewczęta:

1 miejsce:  Lena Rucińska – Lidzbark Welski

2 miejsce:  Jowita Mróz - Klonowo

3 miejsce:  Kinga Dymińska – Toruń

4 miejsce:  Nikola Wołowska – Zbiczno

5 miejsce:  Alicja Sargalska - Gwiździny

 

Chłopcy:

1 miejsce:  Kacper Dymiński - Toruń

2 miejsce:  Bartosz Górtatowski - Gwiździny

3 miejsce:  Jan Górzyński – Jajkowo

4 miejsce:  Norbert Łęt – Ostróda

5 miejsce:  Filip Michoń - Kurzętnik

 

Kategoria: szkoła podstawowa (rocznik 2005 - 2008)

Dziewczęta:

1 miejsce:  Anna Góralska - Iława

2 miejsce:  Gabriela Grzywacz – Iława

 

Chłopcy:

1 miejsce:  Wiktor Czossek - Klonowo

2 miejsce:  Igor Paździorko - Pietrzwałd

3 miejsce:  Patryk Sargalski – Gwiździny

4 miejsce:  Damian Biegański – Brodnica

5 miejsce:  Jan Góralski - Iława

 

Kategoria: kobiety (2004 i starsze)

1 miejsce:  Wiktoria Samsel - Gwiździny

2 miejsce:  Agnieszka Treder – Nowe Miasto Lubawskie

3 miejsce:  Anna Góralska – Iława

4 miejsce:  Alicja Jadanowska – Radomno

5 miejsce:  Katarzyna Wołowska - Zbiczno

 

Kategoria: mężczyźni (2004 - 1979)

1 miejsce:  Filip Deja - Brodnica

2 miejsce:  Paweł Deska - Ostróda

3 miejsce:  Mateusz Maćkowski – Brodnica

4 miejsce:  Michał Sargalski – Pacółtowo

5 miejsce:  Bartłomiej Biegański - Brodnica

 

Kategoria: mężczyźni (1978 i starsi)

1 miejsce:  Bartosz Osowski - Brodnica

2 miejsce:  Roman Góralski - Iława

3 miejsce:  Michał Mówiński – Nowe Miasto Lubawskie

4 miejsce:  Andrzej Szałkowski – Lubawa

5 miejsce:  Tadeusz Krajewski – Ostróda

 

Najmłodszy zawodnik turnieju:

- Kinga Dymińska (2012r.) - Toruń

Najstarszy zawodnik turnieju:

- Tadeusz Krajewski (1944r.) - Ostróda

 

Przeczytano: 213 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: