Aktualności

29 października 2019 15:57 | Aktualności

ROŚLINY RUSTYKALNE W SZKOLNYM OGRÓDKU

Szkoła uczestniczy w projekcie: Rośliny rustykalne w szkolnym ogródku. Nasza szkoła we wrześniu tego roku złożyła  wniosek  do Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie dysponującego środkami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup roślin rustykalnych. Warto dodać,  że we wcześniejszych latach również takie dofinansowania szkoła otrzymywała. 

Drzewa, krzewy i zioła zostały dostarczone przez pana Andrzeja Andrzejewskiego prowadzącego szkółkę drzew i krzewów w Kurzętniku. Pan Andrzej zasponsorował dodatkowe rośliny do naszej szkoły za co cała społeczność składa podziękowania. 

Celem projektu jest: Rozpoznawanie roślin w tym rustykalnych w ogrodzie szkolnym. Poznawanie zasad pielęgnacji roślin.  Korzystanie z tablic informacyjnych zamieszczonych na terenie ogrodu.  Zachęcenie uczniów, rodziców uczniów, osób odwiedzających szkołę do lepszego poznania rodzajów roślin i ich naturalnych środowisk. Wykorzystanie tablic informacyjnych z rodzajami roślin Do tej pory w naszym ogródku szkolnym brakowało różnorodności roślin rustykalnych. Jego rozbudowa wpłynie na wzrost szacunku do przyrody i jej lepszego poznawania. Ludzie bardziej będą zwracali uwagę na różnorodność szaty roślinnej występującej w naszym kraju. Poprzez tablice informacyjnych można będzie dowiedzieć się o cenności i unikatowości roślin występujących w pradolinie Drwęcy. Powinno to wzbudzić wzrost poszanowania przyrody, zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, ilości zaśmiecania regionu, nauczenia się dbania o rośliny  itp.

Nasadzeniem roślin zajęli się uczniowie naszej szkoły pod okiem woźnego pana Michała, a nad całością projektu czuwał nauczyciel Jacek Rydel. Teraz czekamy do wiosny, aż nasza ogródek i teren wokół szkoły się zazieleni.

Przeczytano: 234 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: