Aktualności

15 października 2019 11:22 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU

10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew. Dobrze o tym wiedzą dzieci z naszego przedszkola, które – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy. Przedszkolaki  przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom,. dlaczego są nam niezbędne do życia, jakie dary od nich otrzymujemy , wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Nie zabrakło też wesołych zabaw muzyczno - rytmicznych z niecodziennym instrumentem – kolorowa kartka papieru. Wspólnym naszym dziełem było utworzenie „Drzewa Przyjaźni”.
Efektem tych działań edukacyjnych było wykonanie przez każdą grupę Drzewa w dowolnej technice.  Każda z grup otrzymała zadanie do wykonania – zasadzenie nasionka wybranego drzewa w kąciku przyrody.
Wszystkie nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Z pewnością w przyszłym roku również, weźmiemy udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że, w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Przeczytano: 235 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: