Aktualności

10 lipca 2019 19:37 | Aktualności

„MIŁO SPĘDZAMY CZAS W PRZEDSZKOLU”

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to……oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, „odrabiania lekcji”. Jednak dzieci z naszego przedszkola nie chciały rozstawać się z jej murami. W dniach od 01-12 lipca zostały zorganizowane zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla 50 przedszkolaków. 

 Celem zajęć było między innymi:
-stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego  spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,
- integracja dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.
Zabawy integracyjne Klanza, a zwłaszcza te z chustą animacyjną budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i integracji dzieci.  Dzieci miały również okazję do rozwijania zdolności plastycznych wykonując wspólną pracę tematyczną „Lato – lato”. Wiele radości sprawiały dzieciom posiłki przy wspólnym stole, oglądanie ulubionych bajek, filmów animowanych. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych „Mini Disco”.

Duża frekwencja, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazują iż  taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona  i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Przeczytano: 255 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: