Aktualności

19 czerwca 2019 13:01 | Aktualności

POWIATOWY KONKURS FILMOWY

W Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyło się wręczenie nagród w konkursie filmowym  o puchar Starosty Nowomiejskiego i Wójta Gminy Kurzętnik dla uczniów szkół  podstawowych klas IV-VIII i klas III gimnazjalnych 

„BĄDŹ BEZPIECZNY W SZKOLE I W DRODZE DO SZKOŁY ”

Celem konkursu było kształtowanie właściwych nawyków i zachowań dzieci i młodzieży oraz uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób przebywających na terenie szkoły, uczestników ruchu drogowego.

Udział w konkursie miał na celu popularyzację wiedzy uczniów o bezpieczeństwie oraz stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania ciekawych form edukacji dzieci w zakresie wychowania komunikacyjnego.

Konkurs filmowy na najciekawszy materiał dotyczący bezpieczeństwa wpłynął  na poszerzenie wyobraźni uczniów na temat potencjalnych zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania w szkole i w drodze na zajęcia lekcyjne. W podsumowaniu wyników konkursu uczestniczyli: Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak, w imieniu Wójta Gminy Kurzętnik - Kierownik Wydziału Oświaty w Kurzętniku Justyna Sobiesiak, Wice Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku Jan Potomski, Zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim Mirosław Mozarczyk, Zastępca  Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim, a zarazem przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Szałkowski,  młodzież z opiekunami.

Wyniki konkursu:

 

W kategorii klas IV – IV szkoły podstawowej:

 

I miejsce (puchar Wójta Gminy Kurzętnik): Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim

III miejsce: Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

 

W kategorii klas VII - VIII szkoły podstawowej i  klas III gimnazjum:


I miejsce ex aequo (puchary Starosty Nowomiejskiego): Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie i Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

 

Podczas podsumowania konkursu wyświetlono nadesłane filmy, nawiązano do spraw związanych z bezpieczeństwem w szkole i w drodze do szkoły.

 

Przeczytano: 359 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: