Aktualności

19 czerwca 2019 10:45 | Aktualności

WYCIECZKA W NAGRODĘ ZA ZBIÓRKĘ MAKULATURY

12.06.2019r. uczniowie klasy IIb szkoły podstawowej i dodatkowo uczniowie z innych klas wyróżnieni w zbiórce makulatury i działaniach ekologicznych z  Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku uczestniczyli w ciekawych zajęciach terenowych. Grupa liczyła 43 uczestników. Opiekunami wycieczki byli nauczycieli p. Emilia Barańska (wychowawczyni klasy IIb – która zajęła III miejsce w zbiórce), ks. Dawid Huzior i p. Jacek Rydel   

Pierwszym punktem wyprawy był Grunwald. Dzieci poznawały historię naszego regionu, zwiedzały muzeum. Kolejnym etapem wycieczki była huta szkła artystycznego w Olsztynku. Tam uczniowie poznawali tajniki technik hutniczych. Chętnie uczestniczyli w Quizie zorganizowanym przez właściciela, nagrodami były oczywiście pamiątki  szklane.  Pod drodze grupa zatrzymała się na posiłek w Ostródzie, następnie ruszyli w kierunku Parku Krajobrazowego Dylewskiej Góry. Tu młodzież podziwiała walory przyrodnicze tamtejszej ścieżki ekologicznej. Rozpoznawali rośliny i zwierzęta występujące w tym regionie. Uczyli się rozpoznawania gleb, form ukształtowania powierzchni. Wszyscy uczestnicy starali się dotknąć skałki w najwyższym wzniesieniu naszego pojezierza. Spodziewali się większej Góry, ale za to byli zaskoczeni walorami przyrodniczymi miejscowego parku.

Za dwa dni odbędzie się kolejna wycieczka-nagroda za zaangażowanie w zbiórce makulatury. Tym razem klasy maja udać się w okolicę Elbląga do „Nowej Holandii” oraz w region najniższego miejsca w Polsce na Żuławach Wiślanych.

Przeczytano: 164 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: