Aktualności

07 września 2018 09:41 | Aktualności

KONFERENCJA PT. „WSPÓŁCZESNE OBLICZE PATRIOTYZMU Z PUNKTU WIDZENIA SAMORZĄDOWCA I UCZNIA”.

         W związku z przypadającą w bieżącym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 6 września w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbyła się konferencja pt.„Współczesne oblicze patriotyzmu z punktu widzenia samorządowca i ucznia”.

        Konferencja miała na celu wspólne uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również wymianę doświadczeń i poglądów na temat różnych oblicz współczesnego polskiego patriotyzmu zarówno w kulturze, jak i w życiu codziennym. Miała być też okazją do spotkania i wspólnej zabawy. Uroczystość uświetnił występ taneczno - wokalny uczniów Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. 

     Do udziału w konferencji zaproszono drużyny z każdej jednostki administracyjnej samorządu terytorialnego naszego powiatu, składające się z jednego samorządowca i dwóch uczniów wybranej szkoły z terenu danej jednostki. Wraz ze swoimi drużynami wystąpili: Starosta Powiatu Nowomiejskiego Andrzej Ochlak, Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Zastępca Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Agnieszka Paturalska – Miehlau, przedstawiciel Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Jerzy Resicki.

Na uczestników czekały różnorodne zadania: debata na temat współczesnego oblicza patriotyzmu, a także prezentacja i omówienie herbów swoich jednostek administracyjnych. Były też zadania zręcznościowe oraz sprawdzające spostrzegawczość. Drużyny układały puzzle przedstawiające mapy swoich jednostek i składały flagi państwowe według instrukcji. Miłym akcentem wydarzenia było wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

          Konferencję podsumowała Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku Krystyna Wójcik – Wiśniewska, wręczając uczestnikom certyfikaty „Samorząd dla Niepodległej”. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za aktywny udział i ciekawe poglądy, a także pogratulowała znajomości historii i godnej postawy obywatelskiej.

Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Szkolne Koło Caritas przybrany w barwy narodowe.

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: