Aktualności

18 czerwca 2018 14:15 | Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

Dnia 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył sie apel na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Zaproszonymi gośćmi byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nielbarku oraz policja z Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze i uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa. Goście rozmawiali z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomnieli  zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówił jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią. przestrzegali również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Na koniec goście życzyli wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji. 

Zachęcamy również do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku”, który przygotowło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Przypominamy  adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Przeczytano: 292 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: