Aktualności

19 marca 2018 08:12 | Aktualności

ZAJĘCIA TERENOWE W LESIE – „100 KÓŁ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku udali się rowerami na zajęcia terenowe w region pobliskich lasów Dębna, Kaługi i Wyrobiska Nielbark.

W tym roku w związku z setną rocznica odzyskania niepodległości w imprezie środowiskowej uczestniczyło 45 uczniów, 5 opiekunów – czyli 50 rowerów (100 kół).  Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi młodzież zawiesiła dwadzieścia trzy  budki lęgowe. Ptaki mogą się już wprowadzać. Wszyscy  liczymy, że poprzez takie działania  zmniejszy się  liczba much i komarów.  Przewodnikami po pobliskich lasach byli przedstawiciele Koła Łowieckiego Szron z Kurzętnika: p. Witold Suchocki i p. Piotr Fiszer i Nadleśnictwa w Brodnicy: podleśniczy p. Maciej Dąbrowski. Z grupą udał się również miejscowy miłośnik przyrody p. Mirosław Weisgerber  Pomagali oni zawieszać budki lęgowe, opowiadali o życiu w lesie, dolinie rzeki Drwęcy. Koło Łowieckie przygotowało ognisko i zafundowało pyszne kiełbaski.  

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z roślinnością i zwierzętami występującymi w pobliżu ścieżki dydaktycznej.

Uczniowie wraz z opiekunami grupy dziękują Wszystkim za pomoc, wieloletnią współpracę w poznawaniu ekosystemu leśnego, dbania o nasze leśne ptaszki.     

 

Przeczytano: 375 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: