Aktualności

RAJD

Najmłodsi harcerze z naszej drużyny uczestniczyli w swoim pierwszym rajdzie, który odbył się w naszej szkole. Przez cały czas towarzyszył nam dobry duszek Kacperek :) Mogliśmy pomóc właśnie Kacperkowi, poznając przy tym legendy Kurzętnika. Mieliśmy okazję poznać prawdziwego Rycerza, Czarną Damę oraz niesamowitego Maga. To jednak nie koniec atrakcji! Czekał na nas również wieczór zabaw oraz zawody sportowe, harcesrki teatr oraz niespodzianka na koniec dnia czyli dyskoteka. Ten Rajd na długo zostanie w pamięci. Nasza praca i zaangażowanie na biwaku zostały docenione. Zajęliśmy zaszczytne TRZECIE MIEJSCE! Była to dla nas wspaniała przygoda i czas świetnej zabawy!

 raj [300x225]

 


 

 

WIECZORNICA

8 grudnia prawie całej drużynie udało się zgromadzić na wieczornicy Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawce, która odbywała się w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Nasi harcerze mieli dobrą okazję, by poznać się bliżej z harcerzami sąsiednich drużyn, co ciekawe widać już, że po szkoleniu w Jabłonowie i rajdzie Kacperek sporo spośród naszych ma już zawarte znajomości z harcerzami z innych drużyn. Z tego też powodu zabawa była znakomita, wspólne śpiewanie piosenek, wspólne pląsy sprawiały wiele radości. W czasie wieczornicy zapoznaliśmy się z imprezami, wyjazdami i wycieczkami, które odbywały się w hufcu w ciągu całego roku.

WIECZORNICA [300x225] 

BIWAK 

W ostatni weekend października odbył się trzydniowy biwak zastępów Dziki i Świetliki w szkole podstawowej w Bratianie.Uczestniczyło 22 harcerzy a do pomocy przybyli harcerze z Nowego Miasta. Harcerze przez ten czas nauczyli się współpracować w wielu, czasami śmiesznych zawodach sportowych, śpiewać wiele harcerskich piosenek. Wraz z nami w szkole odbywał się biwak drużyny harcerskich z Bratiania. Wraz z harcerzami – gospodarzami uczestniczyliśmy w świeczowisku i biegu harcerskim podczas którego nasi harcerze zdawali egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej. 

5 [300x199]

 PRACA W ZASTĘPACH

18 października odbyła się wyjątkowa zbiórka podczas której harcerze pracowali, uczyli się i bawili podzieleni na zastępy. Pracą w zastępach kierowali zastępowi. To oni byli odpowiedzialni za nauczenie swoich kolegów symboliki krzyża harcerskiego i organizacje zabaw. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

4 [300x300]

 
RAJD ROWEROWY

 

21.10.2017 harcerki i harcerze z zastępów „Dziki” i „Świetliki” uczestniczyli w rajdzie rowerowym. W czasie Rajdu mieli zadanie przewieść zaszyfrowaną informację do Mszanowa. Musieli więc nauczyć się szyfrowania wiadomości i odczytywania szyfrów, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    3 [300x225]

 BIEG HARCERSKI

14 października młodsi harcerze z zastępu „Nieznani” i młodsze harcerski z zastępu „Łunga-Bunga” uczestniczyli w biegu harcerskim w Kurzętniku. Mieli za zadanie zlokalizować miejsca, które były narażone na atak przez nieznanego wroga. Aby te miejsca odnaleźć  nauczyli się korzystania z kompasu i  wyznaczania kierunek marszu według azymutu.                                                   

                     1 [640x480]